Szanowni Państwo!
Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS informuje, iż istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie polskiego języka migowego (PJM) na poziomie zaawansowania podstawowym A1.

Istnieje możliwości uzyskania indywidualnego dofinansowania do Kursu języka migowego PJM do 90%.

Bardzo często głusi napotykają bariery komunikacyjne w życiu społecznym, bo mają utrudniony dostęp do tłumaczy języka migowego.Kursy odbywają się w grupach kilkunastoosobowych, średnio 1-2 razy w tygodniu po południu (np. od 16.00 do 20.00). W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość ustalenia innego harmonogramu zajęć. Kurs kończy się egzaminem i certyfikatem, ale osoby które nie chcą do niego przystępować otrzymają zaświadczenie.

Kurs zostanie zorganizowany na platformie ZOOM.


Koszt kursu od jednej osoby wynosi 1000,00 zł, ale można uzyskać dofinansowanie w PFRON.

Planowane terminy to: 16.09.2024 - 15.01.2025 (termin może ulec zmianie).

Dofinansowanie do kursu wynosi do 90% ceny kursu (może być mniejsze), co dla uczestnika oznacza zaledwie wydatek w wysokości ok. 100,00 zł.

Dofinansowanie może uzyskać każda osoba, która ma kontakt z osobami z trudnościami w komunikowaniu się (niekoniecznie głuchymi), a pracownicy socjalni i inny personel pomocniczy taki kontakt mają.

Wnioski należy przesłać celem sprawdzenia na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a po weryfikacji oryginał przesłać do PFRON.

Wnioski należy przesłać jak najszybciej, a najpóźniej do 15.07.2024 r. ponieważ PFRON ma ograniczone środki i liczy się kolejność zgłoszeń.

Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS pomaga w wypełnieniu wniosku, załączonego do niniejszej wiadomości.
Informacje o kursach: https://www.pitagoras.org.pl/

Poniżej znajduje się wniosek o dofinansowanie oraz program kursu, który należy dołączyć do wniosku.

Wniosek o dofinanasowanie

Program kursu