swieto niepodległosci

„Wyobraź sobie, że dostajesz 40 tys. złotych dotacji na założenie firmy. Jak widzisz siebie jako przedsiębiorcę za 5 lat? Podziel się z nami swoją wizją i wygraj 1000 zł.

Zadanie jest proste:
Wypełnij formularz konkursowy: https://bityl.co/F8gc i wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wygrywają najbardziej kreatywne odpowiedzi!

Zgłoszenia do: 31.10.2022 r.

Opublikowanie prac konkursowych i zbieranie lajków w dniach: od 2.11. - 6.11.2022 r. - praca, która otrzyma najwięcej lajków wygra 500 zł.

Ogłoszenie wyników: do 08.11.2022 r.

W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 29 roku życia, które uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze województwa łódzkiego

Szczegóły w Regulaminie: https://bityl.co/F8gf
oraz https://www.facebook.com/WUPLodz/photos/a.531052876914907/5698192013534275/

Plakat1m

Konferencja naukowa pt. „Uwarunkowania dzietności”, realizowaną w ramach III Kongresu Demograficznego 2021-2022 - „Polska XXI w. - wyzwania demograficzne”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieluniu informuje, iż Ministerstwo Rodziny o Polityki Społecznej organizuje jest konferencję naukową pt. „Uwarunkowania dzietności”, realizowaną w ramach III Kongresu Demograficznego 2021-2022 - „Polska XXI w. - wyzwania demograficzne”.

Konferencja odbędzie się 19-20 października 2022 r., w godzinach 8.30-16.00.

Konferencja będzie transmitowana online w mediach społecznościowych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej. Zachęcamy do wypełnienia formularza – na podany adres email zostanie przesłany link do transmisji. Także na stronie III Kongresu Demograficznego będzie dostępny link do transmisji w dniu Konferencji. III Kongres Demograficzny - Uwarunkowania dzietności (stat.gov.pl)

ZGŁOSZENIA ONLINE
https://www.gov.pl/demografia/rejestracja-online

Więcej informacji na temat konferencji:
https://www.gov.pl/web/demografia/konferencja-naukowa-uwarunkowania-dzietnosci--eksperci-demografii-dla-rozwoju-polskiej-polityki-demograficznej?fbclid=IwAR1tpSdumI9er5-Nel8VoUDpQypN0bq9fu2JNL-ErTFPQv39BUXJ3_0VGhI
oraz
https://www.facebook.com/BarbaraSocha.official/videos/1075455546448217/
https://www.gov.pl/web/demografia/konferencja-naukowa-uwarunkowania-dzietnosci

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT WIELUŃSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi - przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzi także EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.
W III kwartale 2022 r. w ramach działań z zakresu edukacji prawnej, przygotowano następujące materiały:
1.     E-PORADNIKI PRAWNE z zakresu:
- Prawa cywilnego (dla seniorów),
- Prawa rodzinnego (dla osób wchodzących w dorosłość),
- Prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (dla osób w wieku produkcyjnym i przedsiębiorców),
- Prawa z zakresu rozpoczęcia działalności gospodarczej (dla bezrobotnych).
2.     E-BIULETYN z zakresu prawa pracy nt. „Uprawnień uczniów i studentów wynikających z zatrudnienia”.
3.     E-PORADNIK DOT. MEDIACJI I POLUBOWNEGO ROZWIĄZYWANIA SPORÓW
4.     EDUKACYJNO-PROMOCYJNY SPOT WIDEO PROMUJĄCY DOSTĘP DO NIEODPŁATNYCH ŚWIADCZEŃ (dodatkowo w wersjach dostosowany do osób ze szczególnymi potrzebami – z napisami, audiodeskrypcją oraz z tłumaczem migowym)

Materiały są dostępne do pobrania na dedykowanej dla Powiatu internetowej, podstronie projektowej.
Na podstronie projektowej znajdą Państwo również szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy.
Ponadto zachęcamy do śledzenia:
- profilu na Facebooku, gdzie publikowane są m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

 

Szanowni Państwo, 

chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w tegorocznej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży (edycja IX). Jeżeli wypełnili już Państwo wcześniej formularz zgłoszeniowy to zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Kampanii 19 dni i odwiedzenie strony Kampanii 19 dni na Facebooku.
Fundacja po DRUGIE już po raz dziewiąty we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami rozpoczyna przygotowania do międzynarodowej Kampanii 19 dni w trakcie której podejmowane będą wspólne działania na rzecz profilaktyki dotyczącej krzywdzenia i przemocy. Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet - Women's World Summit Foundation.

Tego dnia rozpoczyna się cykl filmów edukacyjnych na temat funkcjonowania dziecka z FASD
1.                              1. film -  premiera: 09.09.;
2.                              2. film -  premiera: 16.09.,
3.                              3. film -  premiera: 23.09.

„Nie tylko FASD, czyli jak całościowo pojmować historię życia dziecka” film edukacyjny na temat funkcjonowania dziecka z FASD z udziałem psychologów Regionalnego Punktu Diagnozy i Terapii FASD w Łodzi.

Regionalny Punkt Diagnozy i Terapii FASD w Łodzi, oferuje bezpłatną pomoc mieszkańcom województwa łódzkiego w zakresie diagnozy dziecka w kierunku zaburzeń ze spektrum FASD.
W ramach działalności Punktu wykonywana jest  kompleksowa diagnoza w zakresie FASD, zakończona wydaniem opinii lekarsko-psychologicznej zawierającej m.in. szczegółowe zalecenia dla rodziców/opiekunów do pracy z dzieckiem.
 
Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego na temat FASD.
 
Poniżej linki do stron:
 
https://rcpslodz.pl/o-rcps-lodz-t20/aktualnosci-a26/9-wrzesnia-swiatowy-dzien-fas-r264#!
 
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=SWyOFx6EEE0

Plakat Gotowi na zmiany 1m

Niepełnosprawni mieszkańcy Województwa Łódzkiego mają możliwość zmiany swojego życia poprzez uczestnictwo w specjalnie dla nich przygotowanym projekcie „Akademia Pozytywnej Zmiany dla Mieszkańców Województwa Łódzkiego!” 

Celem Projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna 80 osób z niepełnosprawnościami, w ramach którego każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie:
• wsparcie psychologa, doradcy zawodowego z którymi przygotuje Indywidualną Ścieżkę Wsparcia,
• udział w szkoleniach zawodowych i warsztatach kompetencji społecznych i aktywnego poszukiwania pracy
• wparcie pośrednika pracy
• możliwość udziału w 3-miesięcznym stażu zawodowym
• opiekę asystenta
a dodatkowo za udział w szkoleniach i stażu stypendium szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu na formy wsparcia oraz zwrot kosztów opieki nad osobą zależną lub dzieckiem.

Do pobrania:
Plakat

fundacja edukacji

 

Fundacja Edukacji Nowoczesnej
ul. Jana Kochanowskiego 32/60, 01 – 864 Warszawa

 

 Zaproszenie do udziału w projekcie:
„Chcę wiedzieć, co czuję! Wsparcie psychologiczne dla dorosłych mieszkańców z woj. łódzkiego

Jednym z najpoważniejszych wyzwań XXI w. są coraz częściej występujące zaburzenia zdrowia psychicznego. Szacuje się, że tylko w naszym kraju cierpi na nie aż 8 mln ludzi.

Fundacja Edukacji Nowoczesnej
podjęła się realizacji kolejnego projektu, którego celem jest zapewnienie profesjonalnego wsparcia psychologicznego osobom, dotkniętym problemami psychicznymi.

W ramach projektu mieszkańcy województwa łódzkiego będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z psychologiem (łącznie 15 godzin wsparcia na uczestnika). Spotkania będą się odbywać za pomocą środków porozumiewania się na odległość/online (telefon, Skype itp.).

Do wzięcia udziału w projekcie wymagane są następujące dokumenty:
1. dla osób z niepełnosprawnością – podpisany formularz zgłoszeniowy oraz orzeczenie o niepełnosprawności.
2. dla pozostałych uczestników – podpisany formularz zgłoszeniowy.

Projekt jest skierowany zarówno do osób z niepełnosprawnościami, jak i pełnosprawnych, które ukończyły 18 lat i są mieszkańcami województwa łódzkiego.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: +48 729 835 550
Okres realizacji projektu: 01.07.2022 r. – 31.12.2022 r.

Projekt finansowany ze środków Zarządu Województwa Łódzkiego.

 

sursum

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT WIELUŃSKI, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.
Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy także EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.
W II kwartale 2022r. w ramach działań z zakresu edukacji prawnej, przygotowaliśmy następujące materiały:
1. WIDEOPORANIK PRAWNY kilkuminutowy, profesjonalny filmik o tematyce: „Uprawnienia samotnego rodzica”
2. E-BIULETYN z zakresu prawa pracy wydawany co kwartał
3. WZORY DOKUMNETÓW PRAWNYCH z różnych dziedzin prawa do pobrania, przydatnych w pracy i w życiu codziennym, np. umowa kupna sprzedaży samochodu, formularz reklamacji, czynny żal, odstąpienie od umowy, wypowiedzenie stosunku pracy itd.
Materiały są dostępne do pobrania na dedykowanej dla Powiatu internetowej, podstronie projektowej (https://www.sc.org.pl/co-robimy/nieodplatna-pomoc-prawna/nasze-punkty-pomocy/powiat-wielunski-2022/)
Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na dedykowanej dla Powiatu podstronie projektowej. (https://www.sc.org.pl/co-robimy/nieodplatna-pomoc-prawna/nasze-punkty-pomocy/powiat-wielunski-2022/)