Szanowni Państwo, 

chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w tegorocznej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży (edycja IX). Jeżeli wypełnili już Państwo wcześniej formularz zgłoszeniowy to zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Kampanii 19 dni i odwiedzenie strony Kampanii 19 dni na Facebooku.
Fundacja po DRUGIE już po raz dziewiąty we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami rozpoczyna przygotowania do międzynarodowej Kampanii 19 dni w trakcie której podejmowane będą wspólne działania na rzecz profilaktyki dotyczącej krzywdzenia i przemocy. Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet - Women's World Summit Foundation.

Podsumowaniem przeprowadzonych działań będzie ,,Ogólnopolskie Forum Dobrych Praktyk” (VII edycja) podczas którego specjaliści i praktycy będą wspólnie wymieniać się doświadczeniami. Kampania jest dofinansowaną przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego, dzięki któremu będą organizowane webinary i szkolenia dotyczące przeciwdziałania przemocy. Ponadto zostanie stworzony Przewodnik działań kampanii społecznej, który pomoże Państwu zapoznać się podstawowymi wiadomościami na temat profilaktyki przemocy i krzywdzenia, działaniach Kampanii 19 dni oraz pomoże Państwu w realizowaniu działań kampanijnych. Uzyskają Państwo także wsparcie w przygotowaniach i prowadzeniu Kampanii m.in. odbędzie się szkolenie dotyczące projektowania inicjatyw lokalnych. Zatem nie zostaniecie Państwo sami! Jesteśmy gotowi udzielać wsparcia oraz niezbędnych wskazówek. A to jeszcze nie wszystko...
Odbędzie się także konkurs dla dzieci i młodzieży wraz z nagrodami dla laureatów. 
O wszystkich terminach szkoleń, webinarów, konkursie i innych działaniach będziemy informować na profilu facebookowym Kampanii 19 dni. Zachęcamy do polubienia strony, aby być ze wszystkimi informacjami na bieżąco. Link do strony na Facebooku znajduje się poniżej:
https://www.facebook.com/19dni 

W JAKI SPOSÓB PRZEBIEGA KAMPANIA? 

Placówki, instytucje, organizacje pozarządowe, które zgłoszą się do Kampanii będą przygotowywać w swoim środowisku lokalnym działania o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym. Motywem przewodnim będzie przeciwdziałanie przemocy, budowanie właściwych postaw i wzajemna nauka jak na przemoc reagować i jej skutecznie przeciwdziałać. Formuła Państwa działań ma dowolny charakter. Naszym zdaniem to Państwo jesteście specjalistami w zakresie działań kampanijnych, a ich wachlarz jest wyjątkowo szeroki (możecie Państwo zorganizować warsztaty, happeningi, pogadanki, wystawy, konkursy, akcje internetowe, webinary itp.). W celu ich przeprowadzenia uczestnicy kampanii mogą nawiązywać lokalną współpracę i razem z innymi podmiotami działać na rzecz budowania świata bez przemocy.
Działania kampanii rozgrywają się od 1 do 19 listopada 2022 roku. 
Uczestnicy kampanii po przeprowadzeniu działania przesyłają do Fundacji po DRUGIE (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) informacje o wydarzeniu (krótki opis + zdjęcia), które niezwłocznie są publikowane na profilu facebookowym kampanii:
https://www.facebook.com/19dni
Informacje o prowadzonych działaniach będą zamieszczane również na stronie internetowej organizacji: www.podrugie.pl

JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO DZIAŁANIA? 
Aby dołączyć do Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży oraz zostać Partnerem należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym adresem: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdP4tG77A4-1d_wjoUHWpO5b_QYaY7xq1euUwAUa4cImHc6Ng/viewform
Mamy nadzieję, że zechcą Państwo zaangażować się w tę ważną inicjatywę i dołączą do ogólnoświatowej koalicji na rzecz zaprzestania przemocy wobec dzieci i młodzieży. 
 
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu na adres mailowy Kampanii: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.