Szanowni Państwo,


Fundacja Vis Maior serdecznie zaprasza wszystkie osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności ze względu na wzrok na szkolenie z zakresu orientacji przestrzennej, czynności dnia codziennego oraz gotowania.

Szkolenie odbywać się będzie w Warszawie, planowana data szkolenia to: 12-18.02.2023.

Podczas zjazdu zimowego zaoferowana jest nauka w następujących obszarach: trening orientacji przestrzennej i mobilności, trening bezwzrokowego gotowania oraz wykonywania czynności dnia codziennego, udział w zajęciach kulturalno-rozwojowych, gimnastyce, zajęciach integracyjnych.

Ponadto zaprasza się do zgłaszania się na szkolenie w miejscu zamieszkania:
Szkolenie w miejscu zamieszkania – Uczestnicy mogą skorzystać z zajęć z orientacji przestrzennej, czyli poruszania się przy pomocy białej laski, w miejscu swojego zamieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda z osób będzie mogła uczyć się tras, które pokonuje na co dzień, a przez to poczuć się na nich pewniej i bezpieczniej. Dodatkowe zdalne zajęcia z nowych technologii usprawnią bezwzrokowe korzystanie z komputera i smartfona. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie ważne ponieważ większość codziennych spraw można już załatwić przez Internet.

Poniżej link do ogłoszenia, znajdziecie tam Państwo szczegółowe informacje o projekcie oraz ankiety rekrutacyjne.
https://fundacjavismaior.pl/?p=2771